AB BAKANLIĞI GÖREVİNE PROF. DR. BERİL DEDEOĞLU GETİRİLDİ

Ali Haydar Konca’nın istifasının ardından, 63’üncü Hükümetin AB Bakanlığı görevine, 22 Eylül 2015 tarihinde Prof. Dr. Beril Dedeoğlu getirildi. Geçici seçim Hükümetinde AB Bakanlığı görevini üstlenen Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, 2005 yılından bu yana Galatasaray Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığını sürdürüyor. AB Bakanı Dedeoğlu hâlihazırda İstanbul Aydın Üniversitesi ve Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde de dersler veriyor.

1961 yılında Ankara’da doğan AB Bakanı Dedeoğlu, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı. Türkiye-AB ilişkileri, uluslararası güvenlik ve uluslararası politika alanlarında çok sayıda çalışmaya imza atan AB Bakanı Dedeoğlu’nun, çeşitli gazetelerde de AB ve uluslararası politika konularında köşe yazıları yer aldı. Bilindiği üzere AB Bakanı Dedeoğlu, 6 Şubat 2012 tarihinde dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından YÖK üyeliğine atanmış, çözüm süreci kapsamında oluşturulan “akil insanlar heyetinin” de parçası olmuştu.

Uzun yıllardır Türkiye-AB ilişkilerinin çeşitli boyutlarını yakından takip eden Sayın Prof. Dr. Beril Dedeoğlu’na geçici seçim Hükümetindeki görevinde başarılar diliyoruz.

2015

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT