AB BAKANLIĞI`NA ALİ HAYDAR KONCA GETİRİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 28 Ağustos 2015 tarihinde onaylanan 63’üncü Hükümetin AB Bakanlığı görevine Ali Haydar Konca getirildi. Türkiye’yi seçime taşıyacak Hükümette AB Bakanlığı görevine getirilen, HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, 1 Şubat 1950'de Muş'un Varto ilçesinde doğdu. Konca, 1971'de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

1980 askeri darbesine kadarki dönemde, birçok şehirde kaymakamlık yapan, darbeden sonra göreve iade edilen Konca, Hassa, Çüngüş ve Sürmene kaymakamlığı görevlerini yürütmesinin ardından Kocaeli Valiliği Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne atandı. Bu görevinden istifa etmesinin ardından Kocaeli'de serbest avukat olarak çalışma hayatına devam eden Konca, 1989 yerel seçimlerinde Sosyal Demokrat Halkçı Parti'den (SHP) Belediye Meclis Üyesi seçildi. Konca, bir süre sonra partiden ve meclis üyeliği görevinden istifa etti. Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği, Çağdaş Hukukçular Derneği ve Kocaeli Vartolular Derneği üyesi ve Kocaeli Tabip Odası Onur üyesi olan Konca, Kocaeli İnsan Hakları Derneği’nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığını da yaptı.

Sayın Ali Haydar Konca’ya AB Bakanlığı görevinde başarılar diliyoruz. Aynı zamanda, bir önceki Hükümette AB Bakanı ve Başmüzakereci olarak görev yapan Büyükelçi Sayın Volkan Bozkır'a AB sürecine yapmış olduğu katkılardan ötürü teşekkür ediyoruz.

2015

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT