İTALYA’NIN İSTANBUL BAŞKONSOLOSU İKV’Yİ ZİYARET ETTİ

İtalya’nın görevine yeni başlayan İstanbul Başkonsolosu Federica Ferrari Bravo İKV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan ve Başkan Yardımcısı, İSO Meclis Başkanı ve DEİK Türk-İtalyan İş Konseyi Başkanı Zeynep Bodur Okyay’ı ziyaret etti. 10 Kasım 2014 günü gerçekleştirilen ziyarette Başkonsolosa, Ticaret Ataşesi Maria Trinchieri, Mali Ataşe Giorgio Merlonghi ve İtalya Dış Ticaret Enstitüsü Genel Müdürü Ferdinando Pastore eşlik etti.

Toplantıda Başkonsolosa İKV’nin yapısı, amaçları ve faaliyet alanları hakkında bilgi verildi. İKV yayınlarından oluşan bir set takdim edildi. Türkiye’nin AB üyeliği hedefi, bunun Avrupa’ya sağlaması muhtemel katkılar, gümrük birliğine ilişkin problemler, TTIP süreci ve vize muafiyeti konusu hakkında bilgi verildi.

İKV/DEİK Başkanı Vardan, Türkiye’nin AB’ye tam üye olmasının çoğunluğu Müslüman olan bir ülkenin AB’ye ortak değerleri paylaşarak katılmasının, tüm dünyaya önemli bir barış ve istikrar mesajı olacağını kaydetti.

İKV Başkan Yardımcısı, DEİK İcra Kurulu üyesi ve Türk-İtalyan İş Konseyi Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Türkiye ve İtalya arasındaki ikili ilişkiler hakkında bilgi verdi ve iki ülkenin kültürel olarak da birçok ortak noktasının bulunmasının işbirliğini kolaylaştırdığını ekledi.

Vardan ve Okyay, İtalya’nın AB içinde Türkiye’nin en yakın ortaklarının başında geldiğini ve iki ülke arasında ortak projeler, yatırımlar ve üçüncü ülkelerde işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğini ve geleceğe yönelik olarak da büyük potansiyel taşıdığını belirtti.

Toplantıda Ömer Cihad Vardan ve Zeynep Bodur Okyay’ın yanında, DEİK Türk-Angola İş Konseyi Başkanı Burak Vardan, İKV Genel Sekreteri Çiğdem Nas, Genel Sekreter yardımcısı Melih Özsöz ve DEİK Avrupa İş Konseyleri Koordinaötrü Ayşegük Gök Arıcan yer aldı.

 

2014

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT