İKV BASIN AÇIKLAMASI: YENİ KABİNE TEBRİK MESAJI

“Yeni Türkiye vizyonunda, Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve yeni hükümetimizin önderliğinde, nihai hedef olan AB üyeliğine doğru hızlı bir şekilde ilerlemeyi ümit ediyor, seçimlerin sonucunun ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. ”

İktisadi Kalkınma Vakfı olarak, halkımızın hür iradesi ile Cumhuriyetimizin 12’nci Cumhurbaşkanı olarak seçilen ve 28 Ağustos 2014 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda yemin ederek görevine başlayan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyor; yeni görevinin ülkemize, milletimize ve dünyamıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Başarılı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının ardından, 2002 genel seçimlerinden bu yana AK Parti Genel Başkanı ve T.C. Başbakanı olarak, ülkemize büyük hizmetleri bulunan Sayın Erdoğan’ın bundan sonra da ülke hizmetine, T.C. Cumhurbaşkanı olarak önemli katkılar sağlayacağı inancındayız.


Bu vesileyle, 2007 yılından bu yana, ülkemizi yurtiçinde ve yurtdışında başarılı bir şekilde temsil eden ve ülkemizin ekonomik ve siyasi anlamda gelişmesine katkıları yadsınamaz 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’e de, şükranlarımızı sunmak isteriz.


27 Ağustos 2014 tarihinde yapılan AK Parti Kongresinde AK Parti Genel Başkanı seçilen; ardından Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Cumhuriyetimizin 62’nci Hükümetini kurma görevi verilen; Dışişleri eski Bakanımız, AK Parti Konya Milletvekili Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu da üstlenmiş olduğu T.C. Başbakanlık görevinden dolayı kutluyor ve kendisine daim başarılar diliyoruz.


Gerek akademisyen, gerekse devlet adamı olarak ülkemize yıllardır büyük hizmetleri bulunan; ülkemiz dış politikasına çözüm odaklı ve çok boyutlu bir yaklaşım kazandıran yeni Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun, Dışişleri Bakanı olarak gösterdiği bu vizyonerliği, yeni görevinde de devam ettireceği inancını taşıyoruz.


İktisadi Kalkınma Vakfı olarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi liderliğinde; iktidar partisi Genel Başkanı ve Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Cumhuriyetimizin 62’nci Hükümetini oluşturan kabinenin kıymetli Bakanlarının, Türkiye’nin daha demokratik, daha müreffeh, daha zengin ve daha özgür bir ülke olabilmesi yönünde belirlenen 2023 Hedeflerine ulaşılması doğrultusunda ve tanımlanan “Yeni Türkiye” vizyonuna yönelik görevlerini en başarılı şekilde yerine getireceklerine inanıyoruz.


Ayrıca bunun, ülkemizin AB süreci açısından da büyük önem taşıdığını düşünüyor, ülkemizin Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve hükümetimizin önderliğinde önümüzdeki bu yeni dönemde topyekûn bir hamle ile nihai hedef olan AB üyeliğine doğru hızlı bir şekilde ilerlemesini ümit ediyoruz.


Bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanımız; Sayın Başbakanımız ve yeni kabinemizin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dileriz.

İktisadi Kalkınma Vakfı

2014

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT