62. HÜKÜMETTE AB BAKANLIĞI’NA VOLKAN BOZKIR GETİRİLDİ

Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığında kurulan 62. Hükümette AB Bakanlığı makamına Volkan Bozkır getirildi. Emekli Büyükelçi ve TBMM Dışİşleri Komisyonu Başkanı olan Volkan Bozkır daha önce Türkiye’nin AB Daimi Temsilciliği ve Avrupa Birliği Genel Sekreterliği görevlerinde bulunmuştu. Bozkır AB Bakanlığı ile birlikte Başmüzakerecilik görevini de yürütecek.

Volkan Bozkır, 1950'de Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Dışişleri Bakanlığında sırasıyla, Stuttgart Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu, Bağdat Büyükelçiliği Başkâtibi, OECD Daimi Temsilciliği Müsteşarı, New York Başkonsolosu, Bükreş Büyükelçisi ve AB nezdinde TC Daimi Temsilcisi görevlerinde bulundu. Başbakanlık Dışişleri Danışmanlığı, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü ve Dışişleri Başdanışmanlığı, AB Genel Sekreter Yardımcılığı, Dışişleri Bakanlığı AB'den Sorumlu Müsteşar Yardımcılığı ve AB Genel Sekreterliği görevlerini yürüttü. Romanya Ulusal Liyakat Madalyası sahibidir.

24. Dönemde TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanlığına ve Türkiye-ABD Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığına seçildi.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilen Bozkır, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 62. Hükümetini ve başta Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere tüm üyelerini kutluyoruz.

Sayın Volkan Bozkır’ı yeni görevinden ötürü tebrik ediyor ve kendilerine AB Bakanımız ve Başmüzakerecimiz olarak başarılar diliyoruz. Aynı şekilde yeni hükümette Dışişleri Bakanlığı görevine getirilen önceki AB Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nu da tebrik ediyor ve AB Bakanlığı görevi sırasındaki çalışmaları için şükranlarımızı sunuyoruz.

2014

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT