TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ HAKKINDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR WEB SİTEMİZ YAYINDA

İKV’nin  Türkiye-AB İlişkileri Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar (DBY) isimli yeni web sitesi 11 Ağustos 2014 tarihinde yayına başladı. Vakfımız tarafından yenilenmiş ve güncellenmiş haliyle, Şubat 2014’te yayımlanan “AB ve Türkiye-AB İlişkileri Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar” isimli çalışmamız, günün ihtiyaçları ve daha fazla kişiye ulaşma imkânları değerlendirilerek bir mikro siteye dönüştürüldü. Yenilenmiş İKV web sitesinden ve https://dby.ikv.org.tr/ adresinden erişilmesi mümkün olan interaktif web sitemizde sadece yayınımızda yer alan bilgiler paylaşılmakla kalmıyor, aynı zamanda vatandaşlarımıza akıllarındaki soruları ve emin olamadıkları yargıları İKV’ye doğrudan iletebilme ve yanıtlarını web sitemizden izleyebilme imkânı tanınıyor.

Yayınımızda olduğu gibi web sitemizde de tüm içerik İKV Uzman kadrosunun değerli bilgi birikimi ile hazırlandı. DBY web sitemizin hayata geçirilmesi Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Güçlendirilmesi Projesi çerçevesinde gerçekleştirildi.

Basit bir dil ve kolay erişilebilir formatta hazırlamaya özen gösterdiğimiz mikro sitemizin AB ve Türkiye-AB ilişkileri konusunda doğru, güvenilir ve hızlı bir bilgi kaynağı olarak bilgi eksikliği ve ön yargılarla şekillenen, sıklıkla tekrarlandığı için de yaygınlaşan “yanlış” algılamaların “doğru”lara dönüşmesine katkıda bulunacağını umuyoruz.

 

2014

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT