BAŞBAKAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN, 12. CUMHURBAŞKANI SEÇİLMESİNE İLİŞKİN İKV BASIN AÇIKLAMASI

 

ÖMER CİHAD VARDAN: “BU SEÇİM, TÜRK DEMOKRASİ TARİHİNDE BİR DEVRİM NİTELİĞİ TAŞIMAKTADIR”

 

10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde halkımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı olarak, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı seçmiştir. Bu seçim, halkımızın kendi iradesinin doğrudan sandığa yansıdığı ilk Cumhurbaşkanlığı seçimi olup, Türk demokrasi tarihinde bir devrim niteliği taşımaktadır. Bu çerçevede İKV olarak, Cumhurbaşkanlığı seçiminin, milletimizin sağduyusu ile sonuçlanmasından büyük bir memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek isteriz.

Halkımız, dün yapılan seçimlerde Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda bu mevkiye seçerek, ülkemizdeki istikrarın ve sunulan hizmetlerin devamını talep ettiğini, net bir şekilde ortaya koymuştur. Bu çerçevede bizler de İKV olarak, 4 yıllık başarılı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının ardından, 2002 Genel seçimlerinden bu yana Türkiye’nin siyasi hayatına damga vurmuş olan AK Partinin Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı olarak, ülkemize büyük hizmetleri bulunan Sayın Erdoğan’ın, bundan sonra da ülke hizmetine Cumhurbaşkanı olarak önemli katkılar sağlayacağı inancındayız.

Dünyanın ve bilhassa yakın coğrafyamızın oldukça çalkantılı bir süreçten geçtiği bir dönemde, halkımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı makamına layık görmesi, hiç şüphesiz, ülkemizdeki siyasi ve ekonomik istikrarı devam ettirmek adına feraset sahibi vatandaşlarımızın verdikleri tarihi bir karardır. Bu çerçevede Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin, Türkiye’nin daha demokratik, daha müreffeh, daha zengin ve daha özgür bir ülke olabilmesi yönünde belirlenen 2023 Hedeflerine ulaşmasını ve ülke içinde sağlanacak toplumsal uzlaşıyla birlikte “Yeni Türkiye” niteliğine kavuşmasını kolaylaştıracağına inanıyoruz. Bu bağlamda Sayın Erdoğan’ın balkon konuşmasında vermiş olduğu “Yeni bir toplumsal uzlaşma sürecini hep birlikte başlatalım” mesajını önemsiyor ve bu doğrultuda tüm toplumsal ve siyasal grupların Türkiye’nin ortak yararına işbirliği ve uzlaşma kültürünü geliştirmesini umuyoruz. Ayrıca bunun Türkiye’nin AB süreci açısından da büyük önem taşıdığını düşünüyor, ülkemizin Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, önümüzdeki bu yeni dönemde topyekûn yeni bir hamle ile nihai hedef olan AB üyeliğine doğru ilerleyeceğini ümit ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerden hareketle; İKV olarak, ülkemizin 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyor; yeni görevlerinde kendilerine üstün başarılar diliyoruz.

Bu vesile ile, 2007 yılından bu yana, ülkemizi yurtiçinde ve yurtdışında başarılı bir şekilde temsil eden ve ülkemizin ekonomik ve siyasi anlamda gelişmesine katkıları yadsınamaz 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’e, bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizin 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin ülkemize, milletimize, coğrafyamıza ve nihayetinde dünyamıza hayırlı olmasını dileriz.

İktisadi Kalkınma Vakfı adına
Ömer Cihad Vardan
İKV Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 

2014

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT