İKV YÖNETİMİ İSPANYA, İNGİLTERE VE İSVEÇ BAŞKONSOLOSLARINI ZİYARET ETTİ

30 Mayıs 2014 tarihinde İKV Yönetim Kurulu heyeti İstanbul’daki İspanya Başkonsolosu Pablo Benavides Orgaz, İngiltere Başkonsolosu Leigh Turner ve İsveç Başkonsolosu Jens Odlander’i ziyaret etti.

İKV heyetinde Başkan Ömer Cihad Vardan, Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Halûk Kabaalioğlu ve Zeynep Bodur Okyay, İKV Yürütme Kurulu Üyesi Yavuz Canevi, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas ve İKV Danışmanlarından Şevket Can Tülümen yer aldı.

Ziyarette Başkan Ömer Cihad Vardan, İKV’nin faaliyetlerini tanıttı. İKV’nin 1965 yılında İTO ve İSO tarafından kurulduğunu ve bugün başta TOBB olmak üzere çeşitli iş dünyası kuruluşları tarafından desteklendiğini belirtti. Vardan, İKV’nin temel amacının Türkiye’nin AB sürecine katkıda bulunmak ve AB ve Türkiye-AB ilişkileri konusunda bilgi ve görüş üretmek olduğunu söyledi ve Başkonsoloslara İKV rapor ve kitaplarından oluşan bir paket ile İKV logolu bir çini çalışması hediye etti. Görüşmede Başkonsoloslar Türkiye’nin AB süreci konusundaki görüş ve izlenimlerini açıklarken, Türkiye’nin AB üyeliği hedefine destek verdiler. Karşılıklı ortak çalışma ve işbirliği olanaklarının da ele alındığı görüşmelerde son günlerdeki gelişmeler de irdelendi. Görüşmeler samimi ve yapıcı bir ortamda gerçekleşti.

 

 

   

2014

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT