VİZE VE GERİ KABUL, MARMARA ÜNİVERSİTESİ VE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NDE ELE ALINDI

İKV Genel Sekreter Yardımcısı ve Araştırma Müdürü Melih Özsöz, 14 Mayıs 2014 tarihinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İstanbul Barosu işbirliğinde, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen “AB-Türkiye Geri Kabul Anlaşması ve Vize Serbestisi” başlıklı panelde, “Türk Vatandaşları için Vizesiz Avrupa Yolculuğu” başlıklı bir sunum gerçekleştirmiştir.

İstanbul Barosu Genel Sekreteri Av. Hüseyin Özbek’in oturum başkanlığı yaptığı panelde ayrıca, Lefke Avrupa Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif Poroy ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Lami Bertan Tokuzlu’da, 16 Aralık 2013 tarihinde imzalanan Türkiye-AB Geri Kabul Anlaşması kapsamında, Anlaşmanın hukuki boyutunu ele alan birer sunum gerçekleştirmişlerdir.

15 Mayıs 2014 tarihinde Akdeniz Üniversitesi AB Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (AKVAM) ve Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından Antalya’da düzenlenen “Ortaklığın 50. Yılında Türkiye-AB İlişkileri Nereye Gidiyor?” başlıklı panele katılmıştır. Panelde Melih Özsöz, 16 Aralık 2013 tarihinde imzalanan Türkiye-AB Geri Kabul Anlaşması sonrasında Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulamaları alanında yaşanan gelişmelere ilişkin, “Türk Vatandaşları için Vizesiz Avrupa Yolculuğu” başlıklı bir sunum gerçekleştirmiştir.

Akdeniz Üniversitesi AB Araştırmaları ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Erol Esen’in oturum başkanlığında gerçekleştirilen panelde ayrıca, Emekli Büyükelçi Cum Duna “Üyelik Müzakereleri ve Kıbrıs”; AB Bakanlığı Uzmanı Zerrin Keskin ise “AB İletişim Stratejileri ve AB’ye Uyum Sürecinin Gündelik Hayata Etkileri” başlıklı birer sunum gerçekleştirmişlerdir.

 

 

2014

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT