İKV BAŞKAN YARDIMCISI ELFA BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

İKV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Halûk Kabaalioğlu ELFA Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Yaklaşık 250 Avrupa Hukuk Fakültesinin üye olduğu ELFA (European Law Faculties Association), hukuk alanında yer alan güncel gelişmeleri irdelemekte ve hukuk fakültelerinin karşılaştığı sorunları gündeme getirmektedir.

2009 yılında ELFA Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Kabaalioğlu, İKV Başkan yardımcılığının yanı sıra, Yeditepe Hukuk Fakültesi Dekanlığı, TUNAECS (Avrupa Çalışmaları için Türkiye Üniversiteler Birliği) Başkanlığı ve AB Hukuku Jean Monnet kürsüsü görevlerini sürdürmektedir.

İstanbul Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra New York’da Columbia Üniversitesi ile Brüksel Üniversitesinde hukuk masteri yapan Kabaalioğlu Virginia Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Fulbright konuk öğretim üyesi olarak bir yıl görev yaptığı gibi bir yıl da Floransa’sa Avrupa Üniversite Enstitüsünde Jean Monnet Fellow olarak çalıştı.

1987-1995 yılları arasında Marmara Üniversitesi AT Enstitüsünün kurucu müdürlüğünü yapan Kabaalioğlu dört yıl süreyle Brüksel’de AB Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliğinde hukuk müşaviri olarak çalıştı.

18 yıldır İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olan Kabaalioğlu geçtiğimiz yedi yıl İKV Başkanlığı görevini sürdürdü.

70 kadar yabancı üniversitede ders ve konferanslar veren Kabaalioğlu,  geçtiğimiz yıl da Gent üniversitesi  “foreign chair” kürsüsüne atandı.

 

 

2014

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT