VİZE VE GERİ KABUL ANLAŞMASI, KAHRAMANMARAŞ’TA ELE ALINDI

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü ve Ankara Üniversitesi Jean Monnet Kürsüsü işbirliği ile düzenlenen “Türkiye-AB İlişkilerinde Yeni Gündem”  başlıklı panel, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Yerleşkesi içerisindeki Cahit Zarifoğlu Konferans salonunda gerçekleştirildi.

KSÜ Rektör Yardımcısı ve Rektör Vekili Sinan Baş’ın kısa bir hoş geldiniz konuşmasının ardından kürsüye gelen Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Dr. Erkan Bulgan bu tür organizasyonların sağlıklı bilgi alma ve sağlıklı bilgiye ulaşma bakımından çok olumlu olduğunu dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür etti.  Sinevizyon gösteriminin ardından oturum Başkanlığını Ankara Üniversitesi Jean Monnet Kürsüsü Profesörü Belgin Akçay’ın yaptığı panelde  ‘Türkiye-AB ilişkilerinde Vize ve Geri Kabul’ konusunda Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr.Burak Erdenir ile İktisadi Kalkınma Vakfı Genel Sekreter Yardımcısı Melih Özsöz, ‘Yeni Nesil Ticaret Anlaşmaları ve Türkiye-AB Gümrük Birliği İlişkisi’ konusunda Ekonomi Bakanlığı Emekli Müsteşarı Cemalettin Damlacı ile ‘Yeni Gelişmeler Işığında Türkiye-AB İlişkileri’ konusunda ise TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Tuğrul Arat’ın birer konuşma yaptığı panel soru cevap şeklinde devam etti.

İKV Genel Sekreter Yardımcısı ve Araştırma Müdürü Melih Özsöz tarafından gerçekleştirilen sunuma buradan ulaşabilirsiniz.

2014

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT