ÖMER CİHAD VARDAN, İKV YÖNETİM KURULU BAŞKANI SEÇİLDİ

Türk özel sektörünün, Avrupa Birliği konularındaki ihtisas kuruluşu İktisadi Kalkınma Vakfı’nın (İKV), 16 Ocak 2014 tarihinde, AB Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen 51. Genel Kurulu toplantısında, 2013-2015 yılları arasında görev yapacak olan yeni Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri seçilmiştir.

Genel Kurul’da seçilen yeni Yönetim Kurulu ilk toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ömer Cihad VARDAN’ın getirilmesine karar vermiştir.

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan gelişmelerin, AB projesinin ve hedefinin önemini, yukarıdan aşağıya herkese gösterdiği bugünlerde göreve gelen yeni Yönetim Kurulu, 2015 yılında, Vakfımızın 50. Yılını idrak edecektir. Ömer Cihad VARDAN, 1965 yılında kurulan ve tarihçesi Türkiye-AB ilişkilerinin tarihi ile birebir örtüşen Vakfımızın onuncu Başkanı’dır.

1962 yılında doğan Ömer Cihad VARDAN, 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 1986 yılında yüksek lisans çalışmalarını Amerika Ohio State Üniversitesi İmalat Mühendisliği alanında tamamlamış olan VARDAN, iş dünyasının yanında,  sivil toplum alanında birçok kuruluşta gönüllü olarak hizmet vermiş ve vermektedir.

2008-2012 yılları arasında MÜSİAD Dördüncü Dönem Genel Başkanlığı görevini yürüten VARDAN, 2012 yılından bu yana Türkiye İnsan Hakları Kurulu üyeliğini sürdürmektedir.  İKV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad VARDAN’ın ayrıntılı özgeçmişi için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2014

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT