AB EĞİTİM FORUMU KOCAELİ’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye çapında 19 ilden gelen 120 öğretmen ve eğitim aktörü, akademisyenler, gazeteciler ve STK temsilcilerinin katılımıyla 30 Mayıs- 1 Haziran 2016 tarihleri arasında AB Eğitim Forumu Kocaeli'de gerçekleştirildi. 31 Mayıs günü düzenlenen açılış töreninde açış konuşmasını İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu gerçekleştirirken, AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Bela Szombati ise düzenlenen panelde katılımcılarla biraraya geldi. Eğitim forumuna İstanbul’dan İKV AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Gökhan Kilit ve 6 eğitimci katıldı.

Forum kapsamında öğretmen ve eğitim aktörleri etkinliğin birinci gününde, deneyimsel öğrenme ve pedagojik tartışmaların yer aldığı atölye çalışmalarına katıldı. Ardından düzenlenen panel oturumunda Avrupa Birliği'nde ve Türkiye'de eğitim felsefesi, eğitimde haklar, oyun temelli öğrenme ve STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) gibi konular yer aldı.

Televizyon sunucusu Mesut Yar'ın moderatörlüğünde son gün gerçekleşen Forumda ise; "Eğitim'de Yeni/Alternatif Bakış Açıları" teması alandan farklı örneklerle tartışıldı. Eş zamanlı yapılan elektronik oylama yoluyla gerçekleştirilen anket sonuçları değerlendirildi. Konuşmacılar arasında Hürriyet gazetesi eğitim yazarı Nuran Çakmak, Başka Bir Okul Mümkün Derneği ve Nesin Matematik Köyü temsilcileri ile alternatif eğitim teknikleri kullanan öğretmenler yer aldı.

Forum 1996 yılında kurulan, AB Türkiye Delegasyonu'nun mali desteği ile 20 ilde faaliyet gösteren "AB Bilgi Merkezleri Ağı" tarafından düzenleniyor. TOBB çatısı altında koordine edilen Merkezler AB ve AB’nin norm ve değerleri, Türkiye'nin katılım süreci konularında düzenli bilgi sağlamanın yanı sıra konferans, toplantı, sergi ve konser gibi kültürel faaliyetler düzenliyor.

2016

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT