GÜNDEMDEN » 2022 » İKV, ETİ MADEN TARAFINDAN DÜZENLENEN BÜYÜK ENDÜSTRİYEL KAZA POLİTİKALARI ÇALIŞTAYI’NA KATILDI | İKV - İKTİSADİ KALKINMA VAKFI

İKV Genel Sekreter Yardımcısı M. Gökhan Kilit ve İKV Uzmanı N. Melis Bostanoğlu, 18 Ekim 2022 tarihinde Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından Ankara Bor Kampüs’te gerçekleştirilen Büyük Endüstriyel Kaza Politikaları Çalıştayı’na katıldı.

Moderatörlüğünü İKV Genel Sekreter Yardımcısı M. Gökhan Kilit’in gerçekleştirdiği “Büyük Endüstriyel Kazalar” başlıklı çalıştayın ilk oturumunun konuşmacıları Ankara Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Nehir Varol, İKV Uzmanı N. Melis Bostanoğlu ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettişi Dr. Abdurrahman Akman’dı. İKV Uzmanı N. Melis Bostanoğlu konuşmasında, AB’nin öncü çevre politikalarını ve büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve etkilerinin azaltılmasını amaçlayan SEVESO Direktifi’nin yıllar içinde geçirdiği evrimi ele aldı.

Çalıştayın diğer oturumlarında, ulusal politikalar, proses güvenliği yönetimi, çevre ve toplum gibi konular alanında uzman kişiler tarafından ele alınırken, katılımcılar büyük endüstriyel kazalara ilişkin atölye ve sergilere de katılma fırsatı buldu.  

 

https://www.ikv.org.tr/ikv.asp?id=8562