GÜNDEMDEN » 2015 » İKV BAŞKANI`NIN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI | İKV - İKTİSADİ KALKINMA VAKFI

İKV Başkanı Ömer Cihad Vardan'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

"Her bir insanın annesinin bir kadın olduğu gerçeğiyle, kadınlarımızın hak ve özgürlüklerinin genişletilmesi; ülkemizin iktisadi hayatı içerisinde daha fazla ve doğru konumda yer almaları; sosyal, siyasi ve kültürel alanların tümünde eşit şekilde temsil edilmeleri, ülkemizin aydınlık geleceğini kurmada öncelikli görevlerimiz arasındadır. Dolayısıyla kadınlarımız için hayatın tüm alanlarında fırsat eşitliğinin oluşturulmasını yerel ve ulusal düzeyde daha fazla gündemde tutmaya ihtiyaç duyuyoruz.

Bu çerçevede ülkemizin 50 yılı aşkın süredir Avrupa ile sürdürdüğü ilişkinin, son 10 yıldır da AB ile yürüttüğü üyelik müzakereleri sürecinin, önemli bir kazanım ve fırsat olduğu inancındayız. Ülkemizde seçme ve seçilme hakkına birçok Avrupa ülkesinden önce kavuşan kadınlarımızın, daha aydınlık bir Türkiye’nin teminatı olduğuna inanıyoruz.

Bu vesile ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor; ülkemizin AB üyelik sürecine verdikleri güçlü desteğin artarak sürmesini temenni ediyoruz."

https://www.ikv.org.tr/ikv.asp?id=787