GÜNDEMDEN » 2014 » AB`NİN YENİ YÖNETİMİNE HİTABEN BİLGİ NOTLARI | İKV - İKTİSADİ KALKINMA VAKFI

AB'NİN YENİ YÖNETİMİNE HİTABEN BİLGİ NOTLARI

Brüksel merkezli düşünce kuruluşu Bruegel, “EU to do 2014-2019” başlığı altındaki girişim kapsamında AB’nin yeni idari kadrosuna sunulmak üzere bir dizi bilgi notu hazırladı. Bruegel uzman kadrosu tarafından kaleme alınan bilgi notları, AB’nin yeni kadrosuna karşı karşıya olduğu zorlukları ortaya koyarken, bu zorlukların çözümüne ilişkin tavsiyeler de içeriyor.

Avrupa Komisyonu, AB Konseyi ve Avrupa Parlamentosu’nun yeni Başkanlarına hitaben kaleme alınan bilgi notunda, AB’nin yeni üst yönetiminin acil çözüm gerektiren birçok zorlukla karşı karşıya kalacağı kaydedildi. Bu zorluklar ekonomik durumun ele alınması, bir yandan dış meselelerle uğraşırken, bir yandan da AB kurumlarının işleyişinin reforme edilmesi ve AB’de antlaşma değişikliği ihtiyacı olarak özetlenirken, AB kurumlarının yeni liderlerine de bir dizi tavsiyede bulunuldu. Söz konusu bilgi notunun İKV tarafından hazırlanan geniş özeti için tıklayınız.

Girişim kapsamında ayrıca, Avrupa Komisyonu’nun Ekonomik ve Parasal İşler; Mali İşler; Rekabet; Tek Pazar ve Endüstri; Dijital Gündem; Araştırma; Hareketlilik, Göç, Sığınma ve Sınır Yönetimi; Ticaret; Enerji; İklim Politikası ve Komşuluk Politikası alanlarından sorumlu Üyelerine hitaben birer bilgi notu hazırlandı. Tüm bilgi notlarına http://eu2do.bruegel.org/ adresinden ulaşılabilir.

https://www.ikv.org.tr/ikv.asp?id=502