GÜNDEMDEN » 2020 » İKV GENEL SEKRETERİ NAS, ANTALYA TSO`DA KONUŞTU | İKV - İKTİSADİ KALKINMA VAKFI

İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, 10 Şubat 2020 tarihinde Sivil Toplumun Sesi Projesi kapsamında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen “Türkiye ve AB İlişkilerinde Yeni Gündem” başlıklı panelde konuştu.

Açış konuşmasının ABKAD Başkan Vekili M. Can Baydarol tarafından gerçekleştirildiği panelin moderatörlüğünü, ABKAD Kurucu Üyesi Emekli Büyükelçi Selim Kuneralp üstlendi. Panelde İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas gümrük birliğinin güncellenmesinin hizmet sektörüne etkilerine ilişkin bir sunum gerçekleştirirken; TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sanem Baykal Türkiye-AB ilişkilerinde karar alma, danışma mekanizmaları ve anlaşmazlıkların halli mekanizmasını, Ziraat Yüksek Mühendisi Halil Agah ve Proje Danışmanı Acar Şensoy gümrük birliğinin tarım sektörüne genişletilmesini ele aldı.

AB tarafından finanse edilen, Sivil Toplum Destek-II Programı kapsamında ABKAD tarafından yürütülen ve İKV'nin ortağı olduğu CSSP-II/062 numaralı “Hear the CSOs”/“ Sivil Toplumun Sesi” isimli proje, STK’ların gümrük birliği süreci ile ilgili bilgi altyapısının kuvvetlendirilerek kapasitelerini artırmak ve iletişim ile savunuculuk becerilerini geliştirmek suretiyle politika yapım süreçlerine katkılarını sağlamayı amaçlıyor.

 

https://www.ikv.org.tr/ikv.asp?id=3723