GÜNDEMDEN » 2019 » İKV’NİN ORTAK OLDUĞU “GELECEĞİN DEĞERLERİ EĞİTİM PROGRAMI” BRÜKSEL’DE GERÇEKLEŞTİ | İKV - İKTİSADİ KALKINMA VAKFI

İKV’nin European Neighbourhood Council (ENC), Friedrich Naumann Vakfı (FNF) ve  AB Türkiye Delegasyonu ile ortak olarak yürüttüğü “Geleceğin Değerleri Eğitimi: Türkiye’deki Genç Liderler ve Fikir Önderlerinin Gözünden Avrupa” isimli projenin ilk aşaması Brüksel’de gerçekleşti. 28 Ekim-1Kasım 2019 tarihleri arasında yapılan Eğitim Programı kapsamında ticari ilişkiler, mali yardım araçları,  dijitalleşme, göç, hukukun üstünlüğü, yenilenebilir enerji ve çevre konularına dair toplantılar, İKV Brüksel Ofisi’nde düzenlendi. Aralık 2018 ve Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenen Eğitim Programı’nın devamı niteliğini taşıyan 2019-2020 Eğitim Programı, genç liderlerin Brüksel’de kazandıkları deneyim ve bilgileri Türkiye’deki farklı üniversite öğrencileriyle paylaşmasını öngörüyor.

8 genç lider ve fikir önderinin katılım gösterdiği Geleceğin Değerleri Eğitim Programı’nda İKV Uzman Yardımcısı Merve Özcan ticari ilişkilere odaklanırken; İKV Uzman Yardımcısı Selvi Eren AB kurumlarının geleceği konularına yoğunlaştı. Genel eğitimlerin yanı sıra konuları dâhilinde AB kurumları, sivil toplum veya özel sektör temsilcileri ile birebir görüşmelerde bulunan katılımcılar, çalışma alanlarına dair derinlemesine tartışmalar yürütme ve fikir alışverişi fırsatı edindi.

Bir haftalık eğitimin ardından projenin ikinci ayağında katılımcıların farklı şehirlerdeki üniversitelerde çalışma alanlarına dair Türkiye-AB ilişkilerindeki güncel durumu aktarma amacıyla sunumlar gerçekleştirmesi planlanıyor.

 

https://www.ikv.org.tr/ikv.asp?id=3585