GÜNDEMDEN » 2019 » GELECEĞİN DEĞERLERİ EĞİTİM PROGRAMI” PROJESİNİN TÜRKİYE AYAĞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ | İKV - İKTİSADİ KALKINMA VAKFI

İKV, 3-7 Aralık 2018 tarihleri arasında European Neighbourhood Council, Friedrich Naumann Vakfı ve İsveç Dışişleri Bakanlığı’nın ortak girişimiyle Brüksel’de, Türk sivil toplum ve medya temsilcilerinden oluşan bir grup genç lidere yönelik eğitim programı düzenlemiş; İKV Uzman Yardımcısı Melis Bostanoğlu, TEMA Vakfı Proje Koordinatörü Tuğba Ağaçayak, Kanal B'de yayımlanan Güncel programının yapımcı ve sunucusu Emre Saklıca ve Özgürlük Araştırmaları Derneği Genel Sekreteri Medeni Sungur’dan oluşan genç liderler grubu çalışma alanlarında faaliyet gösteren uzmanlarla görüşmeler gerçekleştirirken, AB dış politikası ve Türkiye-AB ilişkileri konulu eğitimler almıştı. Projenin Türkiye ayağında ise bu genç liderler, katıldıkları eğitimden de yola çıkarak, kendi uzmanlık alanlarında sunumlar gerçekleştirdi.

Öncelikle, İKV Uzman Yardımcısı Melis Bostanoğlu 18 Şubat 2019 tarihinde Kadir Has Üniversitesi’nde Gümrük Birliği’nin güncellenmesinin çevre ve tüketici haklarının üzerinde yaratabileceği etkilere ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

İkinci sunum TEMA Vakfı Proje Koordinatörü Tuğba Ağaçayak tarafından 22 Şubat 2019 tarihinde Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Tuğba Ağaçayak sunumunda, su ve gıda güvenliği bakımından iklim değişikliğinin iç yüzünü açıklayarak ve sürdürülebilir bir dünyaya nasıl ulaşılabileceğine ilişkin bilgiler verdi.

Bir diğer sunum 25 Şubat 2019 tarihinde Anadolu Üniversitesi’nde Kanal B'de yayımlanan Güncel programının yapımcı ve sunucusu Emre Saklıca tarafından gerçekleştirildi. Emre Saklıca sunumunda Avrupa medyası, dijitalleşme ve HORIZON2020 gibi fonlama imkânlarından bahsetti.

Son olarak Özgürlük Araştırmaları Derneği Genel Sekreteri Medeni Sungur 27 Şubat 2019 tarihinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği sunumda, Türkiye ve AB’de değerlerin ve değerler sisteminin geçirdiği değişime dikkat çekti.

 

https://www.ikv.org.tr/ikv.asp?id=3428