GÜNDEMDEN » 2018 » İKV, 78’İNCİ TÜRKİYE - AB KPK TOPLANTISINA KATILDI | İKV - İKTİSADİ KALKINMA VAKFI

78'inci Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Toplantısı, Eşbaşkanlar İsmail Emrah Karayel ve Manolis Kefalogiannis başkanlığında, TBMM Tören Salonu’nda 19-20 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleşti.  Toplantıda, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Avrupa Komisyonu Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdür Yardımcısı Maciej Popowski, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ile AB Dönem Başkanlığı adına Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi Ulrike Tilly açış konuşmalarını gerçekleştirdi.

Toplantının ikinci günü “Türkiye-AB Ekonomik İşbirliği” başlıklı oturumu ile başladı. Söz konusu oturumda, Ticaret Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdür Vekili Mehmet Tan ile AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals birer konuşma yaptı.

Toplantının “Güvenlik Sınamaları” başlıklı son oturumu, Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Güvenlik İşleri Genel Müdürü Büyükelçi Alper Çoşkun ile AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals konuşmalarıyla son buldu.

Toplantıya, İKV Strateji ve İş Geliştirme Müdürü M. Gökhan Kilit ile İKV Basın Danışmanı ve AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Mehmet Poyrazlı İKV adına katıldı.

 

https://www.ikv.org.tr/ikv.asp?id=3346