GÜNDEMDEN » 2014 » AB-TÜRKİYE KÜLTÜREL DİYALOĞU” PANELİ KOCAELİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ | İKV - İKTİSADİ KALKINMA VAKFI

Kocaeli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen AB-Türkiye Kültürel Diyaloğu” Paneli, 9 Mayıs 2014 tarihinde Kocaeli Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Kocaeli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi’nin de bir parçası olduğu  ve 2011 yılından bu yana, “AB Genişleme için İletişim Stratejisi”nin hedefleri çerçevesinde gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında, AB Bilgi Merkezleri, Türkiye’nin değişik bölgelerinde AB ve Türkiye – AB ilişkileri hakkında yerelde halka doğru ve düzenli bilgi akışını sağlamak ve karşılıklı diyalog ve işbirliğini arttırıcı çeşitli etkinlikler düzenlemek amacıyla 1996 yılında Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından oluşturulmuştur.

Bu kapsamda, 9 Mayıs 2014 Cuma günü Kocaeli Sanayi Odası Konferans Salonu’nda “AB Türkiye Kültürel Diyaloğu” konulu panel organize etmiştir. Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Evin, Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ayhan Kaya ve İKV Genel Sekreter Yardımcısı ve Araştırma Müdürü Melih Özsöz katıldığı panelde, Türkiye-AB ilişkileri, kültürel diyalog perspektifinden ele alınmıştır.

İKV Genel Sekreter Yardımcısı ve Araştırma Müdürü Melih Özsöz tarafından gerçekleştirilen sunuma ulaşmak için tıklayınız.

https://www.ikv.org.tr/ikv.asp?id=115